Dvaro ūkis


Dvaro “Provansalis” ūkis veikia nuo 2004 m. Visi ūkio laukai ir produkcija yra ekologiška, sertifikuota. 45 ha ūkis specializuojasi grūdinių kultūrų, vaistinių augalų, ekologiškų sodų bei žirgų auginime. Ypatingai daug dėmesio skiriame tausojančiai žemdirbystei ir natūralios aplinkos išsaugojimui. Sezono metu galime pasiūlyti sertifikuotos ekologiškos produkcijos: grūdų – daiginimui, malimui, pašarui; erškėčių – žiedlapių, uogų; obuolių, kriaušių, slyvų. Taip pat įvairių kaimo gėrybių, išaugintų ekologiškoje aplinkoje: uogų, bulvių, pomidorų, agurkų ir kt.

Mes ne tik ūkininkaujame ekologiškai, bet stengiamės šias idėjas taikyti ir sodybos veikloje: maisto gamybai naudojame savo ar kaimyniniuose ekologiniuose ūkiuose išaugintą produkciją, visos patalpos šildomos geoterminiu būdu, šiukšlės sodyboje yra rūšiuojamos, maisto atliekos kompostuojamos arba šeriamos gyvuliams.

Kviečiame atvykti vaikus ir suaugusius stebėti ir dalyvauti ūkio darbuose.

Pavasarį ruošiamės sėjai. Kviečiame stebėti žemės dirbimo, sėjos darbus. Stebėti ir fotografuoti kaip paukščių būriai seka ariantį traktorių ieškodami maisto arimuose.

Pavasarį kerpame žirgus. Atvykite stebėti kaip po žiemos žirgai išsineria iš kailinių.

Vasarą ruošiame šieną. Kviečiame stebėti šienavimo, vartymo, kitkavimo darbus, statyti pilis iš šviežiai suspaustų kitkų.

Vasaros pabaigoje – javapjūtė. Atvykite stebėti kaip kombainas kulia javus, kaip javai valomi ir sandėliuojami. Pajuskite malonumą iki alkūnių sukišti rankas į šviežiai prikultų javų aruodą, pajusti jų aromatą, išsimaudyti grūdų lietuje.

Rudenį sunoksta obuoliai. Mūsų soduose auga įvairiausių obuolių: turime ir senovinių antaninių, ananasinių ir naujų veislių obelų. Kviečiame atvykti ragauti, rinkti ir mėgautis obuolių gausa.

Šie ir dar begalės kitų darbų kasdien atliekami mūsų ekologiniame ūkyje. Susisiekite ir mes papasakosime ką šiuo metu dirbame ir pakviesime ūkininkauti kartu.

Daugiau informacijos apie ūkio lankymą – skyriuje Edukacinės programos.